f
s
f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Follow Me
  • Zatiaľ nemáte žiadne produkty v košíku
TOP

Drvenik, Chorvátsko

Drvenik je pobrežné sídlo, 24 km na juhovýchod od Makarskej. Leží medzi pohorím Rilič a morom. Rozkladá sa v dvoch zátokách – (Gornja vala a Donja vala). Drvenik reprezentuje unikátnu symbiózu mora a hôr, jedinečné spojenie týchto dvoch prírodných krás – zátoky obklopené strmými stenami hôr. Zvláštnu atmosféru tohto miesta umocňujú aj početné pramene vody vytekajúce z pohoria.

Drvenik má približne 480 obyvateľov a ponúka okolo 1600 lôžok v súkromnom ubytovaní. Z Drveniku môžete absolvovať plavbu trajektom do Sučuraj na ostrove Hvar alebo výlet na ostrov Korčula.

Drvenik, Makarska riviera
Bohaté gastronomické zážitky v reštauráciách, nádherné pláže v tieni borovíc – to je Drvenik. A aj preto priťahuje stále viac a viac turistov, ktorí tu radi strávia dovolenku. Za zábavou je dobré sa vypraviť do neďalekého Gradacu, kde je väčší ruch. Na severe dediny môžete navštíviť zrúcaninu veže – pozostatok z opevnenia zo 17. storočia.

Gotický kostol Sv. Juraja, ktorý bol zrekonštruovaný v barokovom štýle je vyhľadávaným turistickým objektom. Obdivujú tu vstavané stredoveké náhrobky. Drvenik sa spomína už v 13. storočí. Nájdete tu aj jeden z najdôležitejších prvkov pobrežného opevnenia z minulosti – pevnosť, ktorá je na pahorku nad mestom a pochádza zo 17. storočia.

Zaregistrovať

Join the SetSail community today & set up a free account.