f
s
f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Follow Me
TOP

Drvenik, Chorvátsko

Drvenik je pobrežné sídlo, 24 km na juhovýchod od Makarskej. Leží medzi pohorím Rilič a morom. Rozkladá sa v dvoch zátokách – (Gornja vala a Donja vala). Drvenik reprezentuje unikátnu symbiózu mora a hôr, jedinečné spojenie týchto dvoch prírodných krás – zátoky obklopené strmými stenami hôr. Zvláštnu atmosféru tohto miesta umocňujú aj početné pramene vody vytekajúce z pohoria.

Drvenik má približne 480 obyvateľov a ponúka okolo 1600 lôžok v súkromnom ubytovaní. Z Drveniku môžete absolvovať plavbu trajektom do Sučuraj na ostrove Hvar alebo výlet na ostrov Korčula.

Drvenik, Makarska riviera
Bohaté gastronomické zážitky v reštauráciách, nádherné pláže v tieni borovíc – to je Drvenik. A aj preto priťahuje stále viac a viac turistov, ktorí tu radi strávia dovolenku. Za zábavou je dobré sa vypraviť do neďalekého Gradacu, kde je väčší ruch. Na severe dediny môžete navštíviť zrúcaninu veže – pozostatok z opevnenia zo 17. storočia.

Gotický kostol Sv. Juraja, ktorý bol zrekonštruovaný v barokovom štýle je vyhľadávaným turistickým objektom. Obdivujú tu vstavané stredoveké náhrobky. Drvenik sa spomína už v 13. storočí. Nájdete tu aj jeden z najdôležitejších prvkov pobrežného opevnenia z minulosti – pevnosť, ktorá je na pahorku nad mestom a pochádza zo 17. storočia.

Zaregistrovať

Join the SetSail community today & set up a free account.